STAG GLOBAL Championship Roll-On Table Tennis TT Table – 22mm Top Thickness with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
STAG GLOBAL Championship Roll-On Table Tennis TT Table – 22mm Top Thickness with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
Original price was: ₹42,000.00.₹35,799.00Current price is: ₹35,799.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Championship |
| Top Thickness | 22 mm |
| Frame Size | 25 × 40 mm |
| Assembly Time | Yes (7 minutes) |
| Product Dimensions | 274 × 152.5 × 76 cm |
| Net Weight | 100 kg |
| Packed Weight | 107 kg |
| Package Size | 162 × 147 × 17 cm |
| Volume | 0.41 CBM |
| Net Set | Clip |
| Paint | Axalta polyurethane anti-glare coating |
| No. of Wheels | 8 Nos (2 with locks) |
| Material | Laminated Particle Board |
STAG GLOBAL Championship Roll-On Table Tennis Table is a training-grade table featuring a 22 mm anti-glare top, sturdy 25 x 40 mm mm frame, and 75 mm wheels (2 with locks). Approved by the Table Tennis Federation of India (TTFI), it offers smooth mobility and easy 7-minute assembly. Ideal for clubs, schools, and serious practice sessions.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.