STAG GLOBAL Flex Series Table Tennis TT Table | Thickness 16,19,22,25 mm with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
STAG GLOBAL Flex Series Table Tennis TT Table | Thickness 16,19,22,25 mm with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
Original price was: ₹28,500.00.₹24,449.00Current price is: ₹24,449.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | FLEX |
| Colour | Black |
| Sport | Table Tennis |
| Material | Laminated Particle Board |
| Top Thickness | 16 mm / 19 mm / 22 mm / 25 mm |
| No. of Wheels | 8 Nos (2, 8, 8, 8 with lock) |
| Wheel Size | 125 mm |
| Product Dimensions | 274 × 152.5 × 76 cm |
| Net Weight | 78 kg / 88 kg / 108 kg / 112 kg |
| Packed Weight | 83 kg / 93 kg / 115 kg / 119 kg |
| Assembly Required | Yes (Approx. 7 minutes) |
Elevate your table tennis game with our TT Table. This sleek and sturdy 16,19,22,25 mm table boasts a spacious 274cm x 152.5cm surface, Hyper Orange & Black design, 5-inch rubberized wheels, double lock safety system, and easy no-tool assembly.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






















Reviews
There are no reviews yet.