STAG GLOBAL Club Table Tennis Table | Top Thickness 19mm | 1 Table Cover, 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Clamp Net
STAG GLOBAL Club Table Tennis Table | Top Thickness 19mm | 1 Table Cover, 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Clamp Net
Original price was: ₹36,000.00.₹30,699.00Current price is: ₹30,699.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Club Model |
| Sport | Table Tennis |
| Top Thickness | 19 mm |
| Number of Locks | 8 Nos (2 with locks,) |
| Wheel Size | 75 mm |
| Product Dimensions | 274 × 152.5 × 76 cm |
| Net Weight | 95 kg |
| Package Weight | 102 kg |
| Storage Size | 162 × 162 × 70 cm |
| Package Size | 162 × 147 × 15 cm |
| Volume | 0.35 CBM |
| Assembly Required | Yes (Approx. 7 minutes) |
| Material | Laminated Particle Board |
The STAG GLOBAL Club Table Tennis Table delivers club-level performance right at home. With a 19 mm anti-glare PU-coated top, robust frame, and smooth 75 mm wheels, this foldable table sets up in about 7 minutes. Complete with net, cover, 2 rackets, and 6 balls—ready for family play or training sessions.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



















Reviews
There are no reviews yet.