STAG GLOBAL Deluxe 1000 DX Table Tennis Table | 25mm Blue Top with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover & Clamp Net
STAG GLOBAL Deluxe 1000 DX Table Tennis Table | 25mm Blue Top with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover & Clamp Net
Original price was: ₹61,000.00.₹51,899.00Current price is: ₹51,899.00.
Description
| Model | International 1000 DX TT Table |
| Top Thickness | 25 mm |
| Frame Size | 25 × 50 mm |
| Assembly Time | 7 Minutes |
| Product Size | 274 × 152.5 × 76 cm |
| Net Weight | 116 kgs |
| Packed Weight | 123 kgs |
| Package Size | 162 × 147 × 18 cm |
| Net Set | Snap-On |
| Volume | 0.43 cbm |
| Material | Laminated Particle Board |
| Wheels Size | 100 mm, |
| Number of Wheels | 8 Nos (4 with locks) |
| Paint | Axalta Polyurethane Anti-Glare |
| Special Features | Playback |
STAG GLOBAL 1000 DX Table Tennis Table – Heavy-duty competition-grade table with high-stability frame, premium 25mm top for true bounce, foldable design with lockable wheels for easy mobility and storage. Ideal for clubs, schools, and tournaments.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


















Reviews
There are no reviews yet.