STAG GLOBAL Hobby Line 19mm Full-Size Table Tennis Table | with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover | Clamp Net
STAG GLOBAL Hobby Line 19mm Full-Size Table Tennis Table | with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover | Clamp Net
Original price was: ₹32,000.00.₹27,299.00Current price is: ₹27,299.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Hobby Line |
| Paint | Polyurethane mat clear |
| Colour | Black |
| Sport | Table Tennis |
| Material | Laminated Particle Board |
| Top Thickness | 19 mm |
| Pipe Frame Size | 20 x 30 mm |
| Wheel Size | 75 mm |
| Product Dimensions | 274 cm x 152.5 cm x 76 cm |
| Net Weight | 92 Kg |
| Assembly Required | Yes |
| No. of Wheels | 8 Nos (2 with locks) |
| Net Set | Clip |
| Approval | TTFI Approved |
The STAG GLOBAL 19mm Table Tennis Table. Perfect for solo practice and competitive play, this set includes 2 rackets, 6 balls, and a clamp net. Just unfold one half of the table and start your training without a partner

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.