STAG GLOBAL Peter Karlsson Table Tennis Table | High Level Competition TT Table | with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover | Clamp Net
STAG GLOBAL Peter Karlsson Table Tennis Table | High Level Competition TT Table | with 2 TT Rackets | 6 Balls | 1 Table Cover | Clamp Net
Original price was: ₹103,000.00.₹87,549.00Current price is: ₹87,549.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Peter Karlsson |
| Top Thickness | 25 mm |
| Frame Size | 25 × 75 mm |
| No. of Wheels | 8 Nos (4 with locks) |
| Paint | Axalta polyurethane anti-glare coating |
| Colour | Blue / Black |
| Product Size | 274 × 152.5 × 76 cm |
| Net Weight | 143 kg |
| Packed Weight | 150 kg |
| Package Size | 172 × 160 × 50 cm |
| Net Set | Snap-On |
| Volume | 1.38 CBM |
| Material | MDF Board |
| Features | Indoor use, wheelchair friendly, 125 mm wheels, center fold, playback option |
| Additional Notes | ITTF approved, pre-assembled design |
The STAG GLOBAL Peter Karlsson High Level Competition Table features a 25 mm anti-glare top, sturdy 25×75 mm frame, 125 mm wheels with locks, and is ITTF approved—perfect for high-intensity matches and wheelchair-friendly use.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.