STAG GLOBAL Professional School Line Table Tennis Table | 2 Rackets,6 Balls,Clamp Net, 1 Cover
STAG GLOBAL Professional School Line Table Tennis Table | 2 Rackets,6 Balls,Clamp Net, 1 Cover
Original price was: ₹37,000.00.₹31,499.00Current price is: ₹31,499.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | School Line |
| Paint | Axalta Polyurethane Anti Glare |
| Colour | Black |
| Sport | Table Tennis |
| Material | Laminated Particle Board |
| Top Thickness | 22 mm |
| Pipe Frame Size | 25 x 40 mm |
| Wheel Size | 75 mm (2 with locks) |
| Product Dimensions | 274 x 152.5 x 76 cm |
| Net Weight | 96 Kg |
| Packed Weight | 103 Kg |
| Package Size | 162 x 147 x 17 cm |
| Volume | 0.40 cbm |
| Assembly Time | 7 Minutes |
| No. of Wheels | 8 Nos (2 with locks) |
| Net Set | Clip |
| Approval | TTFI Approved |
The STAG GLOBAL School Line Table Tennis Table is a durable, TTFI-approved table designed for schools and training centres. It features a 22 mm top with a matte polyurethane finish, a sturdy 25 x 40 mm frame, and 75 mm wheels (all 8 with locks) for enhanced stability. Easy to assemble and built for regular play.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


















Reviews
There are no reviews yet.