STAG GLOBAL Roma 24 Table Tennis Table | World Masters Championship Black TT Table | 2 TT Rackets, 6 Balls, Clamp Net And 1 Cover
STAG GLOBAL Roma 24 Table Tennis Table | World Masters Championship Black TT Table | 2 TT Rackets, 6 Balls, Clamp Net And 1 Cover
Original price was: ₹85,000.00.₹72,999.00Current price is: ₹72,999.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Roma 24 |
| Paint | Axalta Polyur Ethane Anti Glare |
| Colour | Black |
| Sport | Table Tennis |
| Material | MDF Table Top |
| Top Thickness | 25 mm |
| Pipe Frame Size | 60 x 30 mm |
| Wheel Size | 100 mm |
| Product Dimensions | 274 cm x 152.5 cm x 76 cm |
| Net Weight | 132 Kg |
| Assembly Required | Yes |
| No. of Wheels | 8 Nos (4 with locks) |
| Net Set | Snap On |
| Approval | ITTF Approved |
The STAG GLOBAL Roma 24 Table Tennis Table is a premium, ITTF-approved table designed for professional and home use. Featuring a 25mm pre-laminated top with DuPont polyurethane anti-glare coating, it ensures consistent bounce and durability. The table includes a clamp net set, two rackets, six balls, and a table cover. Its sturdy frame with eight 100mm wheels (four with locks) provides stability and easy mobility.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.