STAG GLOBAL Stealth Table Tennis (T.T) Table | 18mm Black Top Professional Table with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
STAG GLOBAL Stealth Table Tennis (T.T) Table | 18mm Black Top Professional Table with 2 TT Rackets, 6 Balls, 1 Table Cover & Clamp Net
Original price was: ₹29,000.00.₹24,699.00Current price is: ₹24,699.00.
Description
| Brand | STAG GLOBAL |
| Model | Stealth |
| Colour | Black |
| Sport | Table Tennis |
| Material | Laminated Particle Board |
| Top Thickness | 18 mm |
| Pipe Frame Size | 30 x 20 mm |
| Wheel Size | 125 mm |
| Product Dimensions | 274 cm x 152.5 cm x 76 cm |
| Packed Size | 166 cm x 152 cm x 18 cm |
| Net Weight | 85 Kg |
| Packed Weight | 92 Kg |
| Assembly Required | Yes (Approx. 10 minutes) |
| No. of Wheels | 8 Nos (4 with locks) |
| Net Set | Half Clip |
| Approval | Not specified |
| Volume | 0.45 CBM |
STAG GLOBAL Stealth Table Tennis Table, engineered for performance, convenience, and durability. Built with precision and mobility in mind, it’s ideal for both recreational and competitive use.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.